Obserwatorzy

środa, 31 lipca 2013

Rzemieniowe bransolety - odsłona III

Nie została mi żadna bransoleta z rzemienia , ale na szczęście miałam na nie kolejne pomysły :-)
Powstały więc trzy nowe: czarna, czerwona i granatowa.
Ogólne postawienie - każda musi być choć trochę inna od poprzedniej!

Miałam rozrysowanych kilka wzorów, siedziałam kilka godzin znowu robiąc, prując, robiąc, prując... fascynujące ileż można mieć pomysłów, a ile okazuje się nie trafionych :-)

I tak oto czerwona okazała się drugą wersją Formuły 1, czarna - to klasyk (prosta, ale piękna!) , granatowa - trochę wężowa, a  przynajmniej z wężowym spojrzeniem (zdjęcie nie oddaje jej uroku i możliwości w zależności od oświetlenia) ;-)
Poniżej zamieszczam wzory opracowane przeze mnie lub zmodyfikowane na podstawie tych zamieszczonych w magazynie Beadwork. Na zdjęciach przedstawiam kompletne wzory, przygotowane do zszycia na rzemieniach prostokątnych  10x6 przy użyciu koralików Toho 11/0. Jeśli zamierzasz użyć mniejszych lub większych koralików musisz dokonać odpowiednich przeliczeń.

Jeśli potrzebujesz graficznych wzorów, napisz do mnie - chętnie się podzielę.

Uwagi i dobre rady: 
najlepiej się sprawdzają koraliki jednolite, najbardziej równe. W bransoletce granatowej użyłam Cube oraz Toho round 11/0 , przy czym Cube okazały się niezbyt równe, ale na szczęście, zarówno kolor Metallic Cosmos jak i Rainbow Crystal wspaniale ze sobą współgrały i wszelkie nierówności okazały się nieistotne.
Czerwono-biała Formuła 1 okazała się prosta, ale niezwykle efektowna, podobnie jak czarno-biała - paski są obecnie modne, ale ten wzór nie tylko to potwierdza, tylko zdecydowanie akcentuje, że black-and-white jest ponadczasowy! Niebieski (3 wzór) jeszcze  nie wykorzystany, ale wydaje się mieć niezły potencjał :-)
Użyte materiały:
- rzemień prostokątny 10x6 (czerwony, granatowy, czarny)
- zapięcie do rzemienia prostokątnego wraz z przekładkami - najlepsze pod słońcem i dostępne w Kadoro
 http://www.kadoro.pl/p10395-Zapiecie-do-rzemienia-prostokatnego-z-przekladkami-32x13-mm-1-komplet.php
- 11/0 Toho kolor według własnego uznania, Transparent Ruby, Rainbow Crystal, Opaque Jet, Ceylon Frosted Snowflake...  każdy będzie dobry :-)
- ewentualnie  Toho Cube (ja użyłam 0-00 Metallic Cosmos)

Serdecznie zachęcam do spróbowania, szczególnie według własnych pomysłów i upodobań kolorystycznych - te bransoletki to absolutnie piękna i gustowna ozdoba!

2 komentarze:

  1. No fantastyczne są! Wszystkie! Przebardzo mi się podobają :))) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :-). Mnie się też bardzo podobają, a robi się je z przyjemnością - mogłabym uruchomić produkcję hurtową, byle pomysłów nie zabrakło ;-). Serdecznie pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...